بهترین زمان سفر به کیش/ کیش در تابستان

0
247
سفر به کیش

انتخاب بهترین زمان سفر به کیش با توجه به معیارهای مختلفی صورت می گیرد که با توجه به سلیقه شخصی افراد متغیر است.

به طور کلی آب و هوا در فصول زمستان و بهار مطلوب تر از فصل تابستان است اما بسیاری از مسافران ترجیح به انتخاب فصل تابستان برای سفر به کیش را دارند تا بتوانند از تفریحات مناسب این فصل بهره کافی ببرند.

سفر به کیش در تابستان

سفر به کیش در هر فصلی از سال با جاذبه های متنوعی همراه است و گردشگران داخلی و خارجی زیادی را با وجود جاذبه های متعدد به سوی خود می کشاند.

جزیره کیش به عنوان یکی از مکان های محبوب ایران جهت مسافرت و گردش در همه فصول پذیرای میهمانان زیادی می باشد از این رو انتخاب بهترین زمان سفر به این مکان گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است.

انتخاب زمان مناسب برای مسافرت به این جزیره توریستی، علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها سبب بهره مندی از آب و هوای مطلوب و امکان استفاده از برنامه های تفریحی گوناگون خواهد شد.

سفر به کیش
kish

بهترین و مناسب ترین زمان سفر به کیش به طور عمومی از اوایل دی ماه تا اواخر فروردین ماه است.

البته تا اواخر اردیبهشت ماه که هوا هنوز خیلی گرم نشده و رطوبت موجود در آن قابل تحمل است به عنوان زمان مناسب برای سفر قلمداد می گردد.

اغلب مسافران فصل تابستان را برای مسافرت به جزیره کیش انتخاب می کنند اگرچه که در این فصل، فستیوال و جشنواره های متنوعی در کیش برگزار می شود اما الزاما این زمان تنها موقع مناسب برای سفر محسوب نمی شود.

از آنجایی که رطوبت هوا در فصل گرم تابستان در این جزیره بیش از اندازه بالا می باشد در نهایت گشت و گذار و تفریحات برای برخی از افراد که تحمل گرما را ندارند غیر عملی است و این افراد مجبورند تنها مکان های خرید و اماکنی را که از سیستم های خنک کننده برخوردارند جهت بازدید و گشت و گذار انتخاب کنند.

سفر به کیش

بهترین زمان سفر به کیش به لحاظ آب و هوا

در واقع فصول پاییز و زمستان که آب و هوا از مطلوبیت بالاتری برخوردار است بهترین زمان سفر به کیش محسوب می شود.

البته برای انتخاب بهترین زمان سفر به جزیره زیبای کیش عوامل مختلفی دخیل هستند که نمی توان از آنها چشم پوشی کرد.

فصول خنک از سال در جزیره کیش اگرچه که با روزهای گرمی توام باشد با وزش ملایم نسیم خنک در شب ها همراه است که این امر سبب می شود که جاذبه های شب و گشت و گذار شبانه در جزیره و ساحل دریا بیشتر شود.

به طور کلی اسفند ماه از نظر آب و هوا یکی از زمان های مناسب پیشنهادی برای سفر به کیش است و در این ماه امکان خرید و بهره مندی از آب و هوای آزاد و قدم زدن در جزیره به راحتی برای شما فراهم می شود.

در فروردین ماه به علت تعطیلات، این مکان تفریحی بسیار شلوغ بوده و در نهایت هزینه های سفر اعم از هزینه خرید بلیط هواپیما و هتل نیز بیشتر و گران تر خواهد بود.

سفر به کیش

به طور کلی توصیه می شود در هر فصلی که برای سفر به کیش انتخاب می شود در اواسط هفته باشد تا هزینه های سفر و رفت و برگشت به شکل مناسبی ذخیره گردد. زمستان با داشتن آب و هوای معتدل برای افرادی که نمی توانند گرمای طاقت فرسا را تحمل کنند مناسب می باشد اما امکان بهره مندی از تفریحات آبی کم بوده و در این صورت بسیاری از مسافران ترجیح می دهند که گرما را به جان بخرند اما در نهایت از جشنواره ها و سرگرمی های مختلف نیز بهره مند گردند.

 

بهترین زمان سفر به کیش به لحاظ رویدادهای فرهنگی

شرکت در جشن ها و کنسرت های متنوع و برنامه های شاد و مفرح که در فصل تابستان وجود دارد برای بسیاری از مسافران قابل چشم پوشی نیست و گاهی ممکن است که تابستان با وجود گرمای زیاد  از نظر آنها به عنوان یک زمان مناسب برای سفر به کیش قلمداد شود. معیارهای دیگر مانند بلیط ارزان هواپیما و یا هتل های ارزان قیمت تر در زمانی که مسافران کمتری فصل گرما و تابستان را برای مسافرت به کیش انتخاب می کنند نیز می تواند از فاکتورهای مهم دیگر برای انتخاب فصل تابستان جهت سفر باشد. تابستان برای افرادی که تفریحات دریایی را دوست دارند و به جت اسکی و اسکوتر زیر دریایی همین طور سایر تفریحات آبی علاقه مند می باشند زمانو انتخاب خوبی می باشد.

سفر به کیش

در واقع آب و هوای گرم و شرجی در تابستان به عنوان عامل بازدارنده جهت مسافرت به این جزیره نبوده و در هر فصلی از سال می توان تعداد گردشگران و توریست های خارجی را در کیش مشاهده کرد که دوستدار زیبایی های این مکان تفریحی هستند.

در ماه های تیر و مرداد در واقع اوج گرمای تابستان در این منطقه وجود دارد و روز های داغی در انتظار شماست. اما از آنجایی که اماکن عمومی و مراکز خرید دارای امکانات مناسبی هستند تا تحمل دمای بالا را برای شما ساده تر کنند تحمل گرما نیز راحت تر می شود. برپایی برنامه خاص و مفرح در تیر ماه تا اواسط شهریور به به صورت کنسرت، نمایش و کارناوال های شادی ارائه می گردد زیبایی شب ها را دو چندان کرده و مسافران زیادی را به سوی خود جذب می کند.

 

جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی کیش

سفر به کیش

سفر به کیش با جاذبه های گردشگری زیادی همراه می باشد که از جمله آنها می توان به کشتی یونانی که متعلق به کشور یونان می باشد اشاره کرد.

شهر باستانی و قدیمی حریره که دارای ۸۰۰ سال قدمت می باشد شهری بزرگ و زیبا است که توصیه می شود هنگام سفر به کیش از این مکان زیبا نیز دیدن کنید.

پارک ساحلی سیمرغ جاذبه گردشگری دیگری است که در آن می توانید دریای آبی را با زیبایی هرچه تمام تر مشاهده کنید. گشت و گذار در این پارک دیدنی برای افرادی که همراه با خانواده سفر می کنند بسیار مطلوب می باشد.

سفر به کیش

در سفر به این جزیره زیبا و دیدنی بهتر است که دیدار از پارک ساحلی مرجان را از دست ندهید. در این پارک علاوه بر تماشای غروب آفتاب می توانید از مراکزی که برای خرید در نظر گرفته شده خرید کرده و از سفر خود لذت ببرید.

تفریحات و ورزش های متنوع آبی که به صورت تک نفره و دسته جمعی وجود دارند این امکان را برای شما فراهم می کنند که نهایت لذت را در هنگام سفر ببرید و بزرگترین مزیت آنها این است که نیاز به تبحر خاصی برای انجام این تفریحات آبی ندارید. بهتر است در سفر به این جزیره زیبا و دیدنی این تفریحات فرح بخش را از دست ندهید.

 

سفر به کیش

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here