این کشتی‌های غول پیکر وسط بیابان چه می‌کنند؟ + عکس‎

0
781
کشتی ارواح

تصاویری عجیب و ترسناک از چند کشتی در بیابان منتشر شده است که برخی از افراد محلی معتقدند این کشتی ها فقط به یک دلیل در آنجا حضور دارد و آن هم ارواح هست.

به تازگی تصاویر هوایی از آسمان کشور همسایه یعنی قزاقستان در رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شده است که شایعات بسیار زیادی را به وجود آورده است و این تصویر در صفحات مجازی باعث شوکه شدن کاربران زیادی شده است.

این تصویر نیز که بسیار به اشتراک گذاشته می شود برای کشور قزاقستان می باشد.

کشتی‌های غول پیکر وسط بیابان

از این نوع حوادث و عکس ها بخاطر وجود تصاویر ماهواره ای و هوایی بسیار زیاد شده است که قرار ما پرسشینویی ها این است که از امروز این نوع حوادث و اخبار را نیز که صحت آن تایید شده است را به شما ارائه بدهیم.

تصاویر ماهواره ای یکی از بزرگترین و مرجع ترین منابع برای دیدن مناطق مختلف جهان به صورت زنده می باشد که اخیرا با استفاده از همین تکنولوژی اخباری از حضور سفینه ‌ای ترسناک که می ‌شود گفت سفینه موجودات فضایی بود را بر روی زمین مشاهده نمودند و تصاویر آن بسیار جنجالی شدند. اما امروز تصاویری هوایی و ماهواره‌ ای از آسمان قزاقستان در منطقه کویری مشاهده شد که بسیار شوکه کننده بود.

مکان کشتی هایی که در تصاویر مشاهده می کنید چندین کیلومتر دورتر از دریای آرال است و همین بسیار این موضوع را جنجالی کرده است و موضوع دیگر این است که محل دقیق کشتی ها در وسط بیابان می باشد.

به دلیل غیر ممکن بودن حضور کشتی هایی آن هم به این بزرگی در وسط بیابان، افراد محلی بر این باورند که این چهار کشتی بزرگ در بیابان متعلق به ارواح بوده است.

اگر چندین نکته در این مورد را بخواهیم ذکر کنیم که بسیار عجیب باشد باید گفت اولین و عجیب ترین جمله که در مورد این اتفاق شنیده شده است ای است که این ۴ کشتی برای ارواح بیابان هستند و اصلا غیرممکن هست که این کشتی ها در بیابان باشند.

با تمام این صحبت پیش بینی می شود که این کشتی های بزرگ برای ده های قبل است که در این منطقه استفاده می شدند که در آن زمان دریاچه هنوز خشک نشده بود. اگر تاریخ دقیق تری از این اتفاق را بخواهید باید گفت این کشتی های متعلق به دهه ۱۹۶۰ می باشند.

با این وجود آقای شان اوکانر، یک تحلیلگر نظامی قزاقستانی در این مورد این چنین گفت: ” با توجه به این که قزاقستان در طول جنگ سرد بخشی از جماهیر شوروی بود، تعداد قابل توجهی از اطلاعات تحلیلی طبقه بندی شده به آن زمان  برمی گردد. کشتی ‌های غول آسا برای سفر در آب‌ های عمیق استفاده می‌ شدند که این در حالی است که هیچ سابقه‌ ای از چنین اتفاق عجیبی در مورد دریاچه آرال در هیچ کجا به ثبت نرسیده است. ”

 

دریاچه آرال

اطلاعاتی دقیق تر درباره دریاچه آرال

دریاچه آرال  یا دریاچه خوارزم یک دریاچه آب شور در کشور ازبکستان در جنوب و قزاقستان در شمال بود.

واژهٔ «آرال» یک واژه ترکی است و احتمالا به معنای جزایری است که در مصب رودها قرار گرفته‌ اند.

آرال در گذشته یکی از چهار دریاچه بزرگ دنیا بود که ۶۸ هزار کیلومتر مربع وسعت داشت  و حدود ۱۱۰۰ کیلومتر مکعب آب را در خود جای داده  بود. اما از دهه ۱۹۶۰ که دولت شوروی انحراف مسیر رودخانه‌ های آمو دریا و سیردریا به بیابان قره ‌قوم (به منظور کشاورزی) را آغاز کرد، این دریاچه رفته رفته کوچک شد و در سال ۱۹۸۷ میلادی به دو دریاچه کوچک آرال شمالی و آرال جنوبی تقسیم شد. در سال ۲۰۰۴ مساحت آن به ۲۵٪ مساحت اصلی رسید و شوری آب آن ۵ برابر شد. دو دریاچه شمالی و جنوبی در سال ۲۰۰۷ به ۴ دریاچه مجزا تقسیم شدند. یکی دریاچهٔ آرال شمالی، دو دریاچه در شرق و غرب دریاچه جنوبی پیشین و یک دریاچهٔ کوچک بین دریاچه شمالی و جنوبی، که همگی در مجموع ۱۰ درصد مساحت اصلی دریاچه را داشتند.

دریاچه آرال

به بیابانی که از سال ۱۹۶۰ در بستر آنچه پیش از این دریاچه آرال بود پدیدار شده رسما بیابان آرال ‌قوم می ‌گویند. این بیابان در قسمت جنوبی و شرقی آنچه در کشورهای ازبکستان و قزاقستان از دریاچه آرال به جا مانده قرار گرفته ‌است.

تصاویر ماهواره‌ای سال ۲۰۰۹ میلادی نشان می‌دهد که دریاچهٔ شرقی و دریاچه جنوبی هم به‌کلی خشک شده و دریاچه غربی نیز بسیار کوچک ‌تر شده‌ است. حداکثر ژرفای دریاچهٔ آرال نیز در سال ۲۰۰۸ حدود ۴۲ متر اندازه ‌گیری شده‌است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here