چه ویتامین هایی در چه میوه هایی وجود دارد؟ / خواص میوه ها در پرسشینو (۱)

0
2700
خواص میوه ها

شما می توانید در این مقاله که تیم پرسشینو آن را تهیه کرده است تمام ویتامین ها و ویژگی های درمانی میوه های مختلف را بخوانید و در ذهن تان ذخیره کنید. بدن ما به انواع ویتامین ها نیاز دارد و برای بدست آوردن این ویتامین ها چه بهتر از میوه ها…

خواص میوه ها

 

خواص انگور چیست؟

انگور یکی از میوه های تابستانی است که طعم آن و انواع آن بسیار لذیذ و خوشمزه هست. این میوه  دارای ویتامین‌ های آ، ب و ث هستند.
از خواص انگور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تنطیم فشار خون، روماتیسم، نقرس، رفع مسمومیت ، رفع کم‌ خونی، رفع سوء تغذیه، رفع بیماری های عصبی، رفع یبوست و دل دردهای شدید و کاهش دهنده ریسک ابتلا به سرطان

انگور نارس یا همان قوره دارای اسیدهای آلی مانند اسید سوکسینیک، اسید مالیک، اسید اگزالیک، اسید گلوکولیک، اسید فرمیک و قند می باشد.

 

خواص سیب  چیست؟

سیب  دارای ویتامین ‌های آ، ب و ث هستند.
از خواص سیب می توان به رفع بیماری‌های کبدی، رفع مشکلات تنگی نفس، بر طرف کننده سنگ کیسه صفرا، سستی اعصاب، امراض روده ‌ای و معده، رفع بی‌ خوابی، رفع روماتیسم و امراض قلبی و بر طرف کننده اسهال اشاره کرد.  این میوه هضم غذا را آسان می کند، دفع کننده مواد سمی بدن است، اشتها آور، خون ساز، روشن‌ کننده پوست، تب ‌بر، ضدعفونی کننده معده، بر طرف کننده نقرس و امراض ریوی و کبدی می‌باشد. این میوه برای مغز نیز بسیار مفید است.

 

خواص به چیست؟

سیب طلایی لقب میوه به است. کافی است برای اطمینان از اینکه میوه به چقدر با ارزش است کافی است پاراگراف بالا در مورد سیب را یک بار دیگر بخوانید. به  دارای ویتامین ‌های آ و ب هستند. این میوه نیز دارای املاح آهکی و تانن است.
از خواص این میوه می توان به تقویت کننده قلب، کاهش وسواس و ادرار آور بودن آن اشاره کرد.

 

خواص پرتقال

 

خواص پرتقال چیست؟

پرتقال سرشار از ویتامین‌های آ، ب و ث هستند.
از خواص پرتقال می توان به ویژگی های درمانی چون تصفیه کننده خون، برطرف کننده خونریزی‌ های شدید و تشنج‌ ها است. برای افرادی که دیابت دارند بسیار مناسب است، ضد سنگ مثانه، زکام را از بین می برد، دندان‌ ها را تقویت کرده و برای رفع سوءهاضمه مفید است.

 

خواص آلبالو چیست؟

 

آلبالو دارای املاح معدنی مانند آهن، کلسیم، فسفر، گوگرد، سدیم، منیزیم و منگنز است و سرشار از ویتامین‌های آ، ب، ث  می باشد. یکی از نکات خوب در مورد آلبالو قند موجود در این میوه هست که برای افراد مبتلا به دیابت جذب آن آسان است.
از دیگر خواص آلبالو ملیّن و ادرارآور بودن آن است.

 

خواص ازگیل چیست؟

ازگیل دارای ویتامین‌های ب و ث هست.
برای درمان اسهال، اختلالات روده، تنظیم عمل روده ‌ها و رفع التهاب ازگیل بسیار کارا خواهد بود.

 

خواص انار

 

 

خواص انار چیست؟

انار یک میوه بهشتی است که دارای ویتامین ث بسیار زیادی می باشد.
انار برای معده و کبد بسیار مفید است و باعث تقویت معده و کبد می شود. افرادی که دارای معده و کبد ضعیفی هستند از آب انار استفاده کنند که دفع آن بسیار راحت تر است.

 

خواص انجیر چیست؟

انجیر دارای ویتامین ‌هایی مانند آ، ب و ث هست.
از خواص درمانی این میوه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
برای درد سینه، سرفه و بیماری سپرز مفید است و جوشاندهٔ انجیر جهت زکام شدید، تورم حنجره، برنشیت‌ های کهنه مفید می‌باشد. ملین و باعث تقویت حافظه است. از آب انجیر نیز برای رفع یبوست استفاده می کنند.

 

خواص توت ها

خواص توت ‌فرنگی چیست؟

توت ‌فرنگی سرشار از ویتامین‌ های آ، ب و ث  می باشد.

توت فرنگی برای رفع یرقان و نقرس مفید است، این میوه قرمز مقوی، اشتها آور، ضد سنگ مثانه، رافع تب، روماتیسم، تصلب شرائین هست. این میوه معجزه گر، عمر را طولانی می ‌کند و برای مرض قند بسیار مفید است.

 

خواص توت چیست؟

توت سفید و یا قرمز دارای ویتامین ‌های ب و ث می باشد. این میوه بسیار خون ساز است.
از دیگر خواص درمانی  توت خون ‌ساز، ملین، بودن آن است. این میوه بسیار مفید برای بیماران دیابتی و توت، گلودرد را از بین خواهد برد.

 

شما می توانید محتوای دوم همین مطلب را که در آن میوه های دیگر را به همراه ویتامین های آن ها و خواص شان را با نام “چه ویتامین هایی در چه میوه هایی وجود دارد؟ / خواص میوه ها در پرسشینو (۲)” بخوانید.

 

سری دوم این مطلب را به هیچ وجه از دست ندهید.

 

این لیست به شما کمک خواهد کرد که در صورت کمبود یکی از ویتامین ها بدون هیچ داروی شیمیایی و فقط با مصرف میوه، کمبود ویتامین های خود را جبران کنید.

 

اگر پیشنهاد و یا انتقادی دارید لطفا با ما در قسمت نظرات همین محتوا در میان بگذارید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here