چیکار کنم لاغر شم؟/ چطور میشه با نکاتی ریز و جالب لاغر شویم؟

0
1848
چطور لاغر بشیم؟

رژیم های سخت را فراموش کنید. برای لاغر شدن و لاغر ماندن فقط باید الگوی زندگی خودمان را  در تغذیع تغییر دهیم. فقط باید به این نکات بیشتر توجه کنید. همه افراد به فکر تناسب اندام هستند. حتی افرادی که لاغر هستند دوست دارند تناسب اندام خودشان را حفظ کنند.

دارچین و لاغری

برای لاغر شدن دارچین را به غذاهایتان اضافه کنید

دارچین، سرعت خالی شدن معده را کاهش می دهد و باعث می شود شما بیشتر احساس سیری بکنید. یکی از مطالعات نشان می دهد که دارچین، تعادل گلوکز را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ و پیش دیابت برقرار و آن را به یکی از بهترین مواد غذایی چربی سوز تبدیل می کند. یک قاشق دارچین در روز کافیست تا شما بهتر این ویژگی های دارچین را درک کنید. بهتر است از دارچین تازه استفاده کنید، چرا که پلی فنول ها و مواد فعال آن در طول زمان کاهش می یابد.

 

کمبود روی و اختلال چاقی

تحقیقات نشان داده است که در افراد مسن و افرادی که دچار استرس هستند، سطح ماده معدنی روی بسیار پایین است. روی باعث می شود حس چشایی شما ضعیف شود و همین تضعیف باعث افزایش وزن خواهد شد. شاید بپرسید چرا؟

به این دلیل که وقتی حس چشایی شما ضعیف باشد، از نمک و شکر برای طعم دار کردن غذای تان بیشتر استفاده خواهید کرد. برای افزایش سطح این ماده معدنی شما می توانید از مواد غذایی زیر استفاده کنید:

  1.  جگر
  2.  گوشت مرغ
  3. تخم مرغ
  4.  لوبیا سبز
  5. مغز میوه ها

 

کافئین متابولیسم شما را افزایش خواهد داد

امروزه قرص های قهوه بسیار محبوب شده است اما باید ضرر ها و فواید خوردن این قرص های شیمیایی را بررسی کنید. اما حالا چرا روزه شک دار بگیریم. شما می توانید بجای چای از قهوه بدون شکر استفاده کنید. هم باعث می شود سوخت و ساز بدنتان افزایش پیدا کند و هم مایعات به لاغری بسیار کمک می کنند. مصرف کافئین، حس گرسنگی را از شما می گیرد. مصرف یک فنجان قهوه در صبحانه باعث افزایش سوخت و ساز شده و جلوی پرخوری را می گیرد. بهتر است قهوه خود را بدون شکر مصرف کنید، زیرا شکر باعث افزایش ناگهانی سطح انسولین خون شده و به مرور مقاومت انسولینی بدن را افزایش می‌ دهد، در نتیجه باعث افزایش میزان گرسنگی و اشتها می‌ شود. شما می توانید قبل از ورزش کردن قهوه بنوشید چون همانطور که گفته شد، مصرف کافئین سوخت و ساز را افزایش می دهد.

 

سبزیجات و رژیم غذاییسبزیجات، سبزیجات و باز هم سبزیجات

اگر با سبزیجات قهر هستید همین امروز با آنها آشتی کنید و در هر سه وعده غذایی خودتان آن ها را قرار دهید. لازم به ذکر است که شما نباید هیچ یک از وعده های غذایی تان را کم کنید بلکه باید هر سه وعده را داشته باشید اما مواد غذایی درستی استفاده کنید.

میوه ها و سبزیجات معده را پر می کنند و باعث می شوند احساس سیری کنید. اگر همیشه یک ظرف پر از برنج می خوردید حالا آن را به سه قسمت تقسیم کنید. یکی از این قسمت ها را به سبزیجات بدهید. فیبر بالا و آب موجود در سبزیجات کالری کم تری دارند و شما را بیشتر سیر نگه میدارد. اگر پر خور هستید سبزیجات به شما کمک می کند که حجم معده شما را پر کند و این کار باعث می شود بیشتر از پیش لاغر شوید و وزن کم کنید. شما می توانید روی سبزیجات لیمو بریزیذ تا طعم لذیذ تری داشته باشد.

نحوه تقسیم بندی ظرف غذایی تان را می توانید در این مقاله بخوانید

 

آووکادو را فراموش نکنید

برای کاهش اشتها روی آووکادو حساب ویژه ای باز کنید. از آووکادو در سالاد و ساندویج های تان استفاده کنید. اگر همیشه یک ساندویج کامل می خوردید یا یک بشقاب سالاد می خوردید حالا مقداری آووکادو به آن اضافه کنید تا تفاوت آن را احساس کنید و متوجه ویژگی اصلی آووکادو که کاهش اشتها است را بشوید. اگر طعم آووکادو را دوست ندارید می توانید با مقداری عسل آن را شیرین کنید. پوره آووکادو را نیز می توانید استفاده کنید.

ورزش

تعطیلات آخر هفته بهترین فرصت برای رسیدن به وزن متعادل

ورزش را فراموش نکنید. ورزش را البته باید به اندازه ای که وقت دارید انجام دهید. اگر هفته ای یک بار ورزش می کنید آن را هر هفته انجام دهید. تکرار ورزش در دراز مدت خیلی بهتر از ورزش های بی برنامه هست. مثلا یک هفته اصلا ورزش نکنیم و یک هفته چهار روز را به ورزش بپردازیم. این کار برای لاغر شدن سم است. تعطیلات آخر هفته، بهترین زمان برای افرادی است که زمان زیادی را برای ورزش ندارند. به همین دلیل بهترین استفاده ها را از روزهای تعطیل ببرید.

اگر روزهای تعطیل در خانه بشینید حداقل ۵۰۰ کالری بیشتر از روزهای عادی خورده اید و کمترین میزان ممکن کالری مصرف کرده اید اما  با یک برنامه ورزشی شما می توانید سلامت و تندرستی را به خودتان و خانواده تان هدیه دهید.

تنقلات و چاقی

دور تنقلات را خط قرمز بکشید

روی میز، کمد، خانه و محیط کارتان هیچ تنقلات پر کالری وسوسه برانگیز را قرار ندهید. تنقلات ها معمولا پر کالری هستند و ارزش غذایی ندارند. کارمندان که بی تحرک هستند تمایل به خوردن تنقلات پیدا می کنند و اگر این حس را کنترل نکنند موجب می شود به یکباره افزایش وزن بسیار زیادی می گیرند.

 

سبزیجات بنوشید

همانطور که گفته شد آبمیوه ‌ها دارای مقدار زیادی قند هستند اما آب سبزیجات باعث تقویت بیشتر مواد مغذی شود و به شما کمک خواهد کرد در طول وعده‌ های غذایی کمتر غذا بخورید.

از آب سبزیجات می توانید به عنوان میان وعده های سالم نیز استفاده کنید. شما باید به دنبال آب سبزیجاتی باشید که قند و سدیم کمتری داشته باشد و در عوض دارای فیبر زیاد باشد، تا به شما کمک کند کاملاً احساس سیری کنید.

بهتر است خودتان در خانه آب سبزیجات را بگیرید که افزودنی های غیر مجاز در آن نباشد.

تنقلات و چاقی

شما می توانید نکاتی را که خودتان رعایت کرده اید و باعث شده است وزن خودتان را از دست بدهید و لاغر شوید را در قسمت نظرات بیان کرده تا با هم به بررسی آن ها بپردازیم.

منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما نیز هستیم.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here