ترندهای مد و لباس پاییز و زمستان ۲۰۱۸_۲۰۱۹/ پاییز چی بپوشم؟

0
1221
مد و فشن

 

منتظر چهار رویداد بزرگ دنیای مد و لباس باشید. رویدادهایی چون هفته مد نیویورک، هفته ‌های مد لندن، میلان و پاریس  می تواند دنیای مد را تغییر دهد. می توانید ترند های معروف ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را در سایت پرسشینو دنبال کنید.

دو ماه سپتامبر و اکتبر به خاطر برگزاری ۴ رویداد مهم دنیای مد در این زمان برای تمام علاقه مندان به دنیای فشن و مد در ایران و خارج از ایران مهم می باشد.

آغازگر این دو ماه هیجان انگیز برای طرفدارانش، هفته مد نیویورک است. بعد از نیویورک،  هفته‌های مد لندن، میلان و پاریس برگزار خواهد شد.

 

هفته مد نیویورک با نمایش درخشان لباس ‌های بهار ۲۰۱۹ تام فورد آغاز شد. در این مراسم ستاره‌ هایی همچون جی‌جی حدید و کایا برگر نیز حضور داشتند.

 

اگر بخواهیم از موسس یکی از بزرگ ترین شرکت های مد و لباس نام ببریم حتما تام فورد در لیست ۱۰ موسس برند برتر جای خواهد گرفت. تام فورد، طراح مد، فیلم‌ نامه‌ نویس، تهیه‌ کننده، و کارگردان آمریکایی است. همکاری با برند گوچی و ایجاد برند “تام فورد” و همچنین کارگردانی فیلم نامزد اسکار  “یک مرد مجرد” از جمله موفقیت ‌های تام فورد است.

 

مجموعه بهار ۲۰۱۹  تام  فورد + عکس هایی از ترند جدید

تام فورد درباره این مجموعه گفته که می ‌خواسته لباس هایی طراحی کند که زنان و مردان زیباتر، بلندتر و جذابتر نشان دهد دلیلی که به گفته خودش باعث شده بود اصلا او بخواهد طراح مد شود، به نظر او مُد امروز از این هدف دور شده و در میان ترندها غرق شده.

هفته مد نیویورک / تام فورد

ترندهای ۲۰۱۹ با لباسی از جنس حیوانات

 

یکی از ترندهای پاییز و زمستان ۲۰۱۸_۲۰۱۹ چاپ حیوانات است که حضور گسترده ای داشته و بیانگر قدرت ، استقلال طلبی و اندکی نیز بیانگر نوعی خود ارتقاعی جسورانه نیز هستند.

آن دسته از حیوانات حیات وحش که در فشن شوها بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند: ببر ، گوره خر ، پلنگ ، پوست ماری است.

البته باید در نظر داشت که در بین چاپ های حیوانی،چاپ با طرح پوست گاو بیشتر مورد توجه عموم قرار گرفته.

از این دست چاپ ها میتوان هم در قالب اکسسوری و هم در قالب کیف و کفش و البته لباس کامل بکار برد.

 

فشن شو

تاریخچه استفاده از پوست، چرم و چرمسازی

انسان های نخستین به منظور بقا نسل، اجبارا دست به شکار حیوانات می‌زدند. پوست نیز جایگاه ویژه ای داشته است چرا که این فرآورده دامی‌ بهترین وسیله پوشش انسان ها برای جلوگیری از خطرات گوناگون بوده است. این نوع استفاده از پوست را می‌توان منصوب به عصر یخبندان (با تاریخچه ای پانصد هزار سال قبل) دانست.

 

ترند ریش ریش باز هم در ترند پاییز و زمستان

ترند ریش ریش (fringing) جزو  ترندهایی است که علاوه بر بهار و تابستان امسال همچنان برای پاییز و زمستان نیز مورد توجه بسیاری از برندها مانند ولنتینو ، جیوانچی ، تام فورد ، الکساندر مکویین قرار گرفته است. در واقع این روزها پوشیدن لباس های ریش ریش به مد تبدیل شده است.

ترند ریش ریش

یقه آبی ها در ترندهای پاییز و زمستان ۲۰۱۸_۲۰۱۹

یکی دیگر از ترندهای پاییز و زمستان ۲۰۱۸_۲۰۱۹ استفاده از لباس های یقه آبی ها مانند یونیفرم آتش نشانان به رنگ نارنجی و با نوارهای پر رنگ انعکاسی و چکمه های کار پلاستیکی است.

پرادا (prada) ، کالوین کلاین (calvin klein) ، باربری (burberry) جزو برندهایی هستند که این ترند رو در کت واک های خودشون به نمایش گذاشتند.

 

یقه آبی ها در ترندهای پاییز و زمستان ۲۰۱۸_۲۰۱۹

منظور از یقه آبی چیست؟

اصطلاح یقه آبی به افرادی گفته می شود که معمولا در خطوط تولید مشغول به انجام فعالیت‌ های یدی نه فکری می ‌باشند. در این دسته، افراد مهارت های متفاوتی دارند. افراد این دسته می ‌توانند دارای مهارت پایین برای انجام فعالیت‌ های ساده و راحت یا افراد آموزش ‌دیده برای انجام فعالیت هایی سخت و خاص باشند که دارای مدارکی آموزشی و تخصصی نظیر دیپلم یا مدرک مرتبط با فعالیت مربوطه هستند. از مجموعه وظایف کاری این افراد می‌ توان به ساخت و تولید، صنعت معدن، انبارداری، آتش‌ نشانی، نگهداری و تعمیرات مکانیکی و… اشاره کرد. این افراد معمولا به صورت پروژه‌ای دستمزد خود را دریافت می‌کنند و یا به ضورت ساعتی مشغول به کار هستند و سطح پرداختی‌ها با توجه به ویژگی‌های کار و سطح تجربه افراد می‌توان متفاوت باشد. این افراد معمولا از پوشش ‌های محکم مانند جین، کتان و… که معمولا چرکتاب نیز می‌باشند استفاده می‌کنند.

 

 

شما می توانید از عکس های موجود در این مقاله استفاده کنید تا به راحتی با ترندهای جدید پاییز و زمستان آشنا شوید و برای خود با توجه به سلیقه ای که دارید یک تیپ منحصر به فرد انتخاب کنید.

 

امیدوارم از مقاله پرسشینو به شدت رضایت داشته باشید…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here