چگونه یک خرید لباس موفق داشته باشیم؟ / مد و فشن اقتصادی در پرسشینو

0
1123
خرید اقتصادی

ما ایرانی ها همیشه و در همه حال به فکر پوشاک و مد جهانی هستیم. در پرسشینو با سبک های جدید مد و لباس آشنا خواهیم شد. اما امروز می خواهم یک خرید اقتصادی را با هم داشته باشیم.

مد و لباس

 

تا حالا شده لباسی بخرید و بعد به فکر ست کردنش باشید و تازه متوجه بشوید که هیچی چیزی ندارید تا ست کنید. ما امروز این مشکل را از بین خواهیم برد.

همه افراد به این فکر می کنند که با خریدهای لباس های مارک و خرید های بسیار زیاد می توانند همیشه خوش تیپ به نظر برسند اما در این شرایط اقتصادی ما آماده ایم که با کمترین هزینه خوش تیپی شما را تظمین بکنیم.

 

خوش تیپی و همیشه با مد روز پیش بودن یک اتفاق نیست، یک تجربه هست. هر روز سایت های مختلفی را باید زیر نظر داشته باشید تا بتوانید مد روز را شناسایی کنید. رنگ مورد علاقه خودتان که این روزها مد هم شده است را پیدا کنید.‌ اکسسوری های ارزان قیمت اما بسیار زیبا را پیدا کنید و استفاده کنید.

همه این مطالب را در سایت پرسشینو می توانید بخوانید.

بر میگردیم به اصل مطلب و آن هم خرید اقتصادی اما با تمام اصول خوش تیپی…

مد و لباس

 

چطور لباس های مناسب بخریم؟

 

با این وضعیت اقتصادی و علاقه همه انسان ها به خوش تیپی قبل از خرید لباس و قبل از رفتن به بازار باید بدانیم چه لباسی قرار است بخریم، چه رنگی باید باشد، لباس های دیگری هم باید بخریم تا خوش پوش تر شویم یا نه…

 

۱- کمدتان را بررسی کنید!

حتما لیستی از ویژگی آن لباس مورد نظرتان را روی یک کاغذ بنویسید و فقط به دنبال همان لباس در بازار بگردید.

قبل از رفتن به خرید یک نگاهی هم به کمد لباسی تان بیاندازید. اصلا شاید لباسی در کمد باشد و شما آن را فراموش کرده باشید و شاید با دیدن کمدتان ویژگی های آن لباسی که می خواهید بخرید تغییر کند.

لباس

۲- بودجه خودتان برای خرید را در نظر بگیرید

بودجه خودتان را در نظر بگیرید و روی آن بودجه پافشاری کنید. در اولین مغازه خرید خودتان را انجام ندهید. شاید مغازه ای همان جنس شما را ارزان تر به فروش برساند. برای خرید از پول نقد استفاده کنید. استفاده از کارت های اعتباری باعث می شود کنترل میزان خرید شما و مقدار پولی که برای خرید کنار گذاشته اید از دستتان خارج شود.

 

۳- روزها و ساعت های که شلوغ نیستند به فروشگاه بروید

اگر می توانید در خلوتی به فروشگاه ها سر بزنید. این جمله سه دلیل دارد یکی اینکه شما راحت تر می توانید بازار را کامل ببینید و خسته هم نشوید و دوم اینکه در روزهای خلوت فروشندگان صبر بیشتری دارند و شما را بیشتر راهنمایی خواهند کرد. سوم اینکه در روزهایی که فروشندگان فروش زیادی نداشته باشند به راحتی تخفیف خواهند داد و به دنبال کمترین سود ممکن هستند.

 

برمیگردیم به نکته ای که بالا گفتم. قبل از خرید حتما کمد لباسی خودتان را زیر و رو کنید. در هنگام خرید باید یادتان باشد که مثلا این شلواری که من می خواهم بخرم با چند تا از پیراهن هایم ست می شود؟ کدام رنگ شلوار با دیگر لباس هایم هماهنگ می شود؟

مد

۴- در حراجی های فصلی شرکت کنید

برای تخفیف بیشتر گرفتن حتما از فروشندگان بپرسید آیا روزهای حراجی تان مشخص است؟ چه روزهایی حراج دارید؟ حراجی های آخر فصل تان چه زمانی برگذار می شود؟ چند درصد تخفیف خواهید داد؟

همه این سوال ها به شما کمک خواهد کرد که اقتصادی خرید کنید و حتی با قیمت یکی از پوشاک مورد نظرتان دو یا بیش از دو لباس بخرید.

معمولا فروشگاه ها با دریافت ایمیل و شماره تماس به دو صورت از طریق ایمیل و پیامک زمان تخفیف های ویژه را به شما اعلام خواهند کرد.

 

۵- چه نوع لباسی می خواهید؟

باید در نظر بگیرید که از لباس مورد نظرتان چه انتظاری دارید. اگر تی شرتی می خواهید که هر روز برای سر کارتان می خواهید استفاده کنید مقداری پول بیشتر در نظر بگیرید. اگر می خواهقد یکی دو بار در ماه بپوشید زیاد به کیفیت فوق العاده آن توجه نکنید.

از رنگ هایی که ست و هماهنگ کردن آن ها بسیار سخت است چشم بپوشانید.

بعضی از رنگ ها در فروشگاه بسیار چشم نواز هستند مراقب باشید شما را در نگاه اول فریب ندهد.

خرید لباس

 

۶- دقیقا سایز خودتان باشد

همیشه سایز خودتان را به درستی انتخاب کنید. در ایران بیش تر اتاق های پرو بسیار تنگ و تاریک و بدون تهویه هوا هستند. این اتاق ها کار را برای شما بسیار سخت خواهد کرد. باید در پرو کردن لباس بسیار صبور باشید. بارها لباس را در آینه ببینید. سایز آن را چک کنید.

۷- تنها به خرید بروید

شاید شما هم مثل من خرید تنها را دوست نداشته باشید. خرید به همراه دوست بسیار هیجان انگیز است. اما اگر با دوستتان تعارف داشته باشید نه می توانید چونه بزنید، نه اینکه اگر دوستتان گفته باشد خوب است می توانید روی نظر او حرف بزنید.

گاهی دوستتان از خرید خسته می شود و شما را مجبور می کند که اولین لباس را بخرید.

تا می توانید همراه خودتان کودکی به خرید نبرید.

فشن

برای خرید لباس باید به این نکات توجه کنید شاید ساده باشد اما این بار رعایت کنید تا اولین خرید اقتصادی خودتان را تجربه کرده باشید.

منتظر نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما هستیم…

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here