ده اشتباهی که زندگی زناشویی شما را نابود خواهد کرد / قسمت دوم

0
700
زندگی زناشویی

دنبال معجزه نباشید رندگی زناشویی خوب باید با کمی همت و تلاش رقم بخورد. به دنبال راه هایی باشید که زندگی زناشویی شما رو محکم تر کند. ما لیستی از اشتباه ترین کارهایی که زوج ها نبایند انجام بدهند را برای شما فراهم کرده ایم.

عشق

موارد ۱ تا ۴ را می توانید در ” ده اشتباهی که زندگی زناشویی شما را نابود خواهد کرد / قسمت اول ” بخوانید.

این موارد زندگی زناشویی شما را نابود می کند

  • بی توجهی

از تلوزیون، خستگی و … بدتر بی توجهی است. واقعا بی توجهی را دشمن بزرگ زوج ها می توان دانست. همه چیز خریدنی نیست. باید همیشه این جمله را به خاطر بسپارید. گل خریدن، طلا و جواهرات خریدن و یا هدیه دادن همه چیز نیست، گاهی طرف مقابل شما فقط یک نگاه عمیق می خواهد، یک خسته نباشید و یک خنده…

واقعا تاثیر یک خنده و یک خسته نباشید به همسرتان بیشتر از میلیون ها خرید برای طرف مقابل تان است.

شاید همسرتان برای شما حسابی خوشتیپ کرده باشد، بهترین عطرش را زده باشد و تنها از شما یک توجه می خواهد. گاهی یک تمجید و تعریف از همسرتان کل مشکلات زندگی تان را کامل از بین خواهد برد.

عاشقانه

  •  حسادت مفرط

انقدر به همسرتان شک نداشته باشید. شک کردن می تواند زندگی شما را به کل نابود کند. از همسرتان زیاد سوال نکنید. البته شما هم باید به همسرتان برنامه های روزانه تان را بگویید. اگر همسرتان شک کرده است پس خودتان هم شاید مقصر بوده اید. ببینید چه کارهایی انجام داده اید که این شک به وجود آمده است یا چه کارهایی را انجام نداده اید که باعث شده است طرف مقابل تان انقدر شکاک  شده است. شک هر دو طرف را نابود می کند. به گوشی های هم دیگر کاری نداشته باشید و پیام های دیگران را باز نکنید. به حریم همدیگر احترام بگذارید.

مراقب باشید با شک تان زندگی و عشق تان را نابود نکرده باشید.

  • خانواده همسر

از ابتدا نسبت به خانواده همسرتان گارد نداشته باشید. آن ها را جز خانواده خودتان بدانید. دوستانی که از همسرشان یا خانواده همسرشان بد می گویند را کنار بگذارید. همه مادر شوهر ها بد نیستند، همه مادر زن ها بد نیستند. تمام این حرف ها را کنار بگذارید. صد در صد آن ها شما را دوست دارند بخاطر اینکه جزئی از خودشان را به شما هدیه داده اند. تلقین های منفی را کاملا دور کنید. مادر همسرتان کاملا مانند مادر خودتان است. از کسی غول نسازید.

یادتان باشد در روزهای اول ارتباط خیلی سخت است اما به مرور همه چیز درست می شود. خودتان صمیمانه و گرم رفتار کنید. هر چه شما مهربان تر باشید خانواده همسر نیز با شما بیشتر ارتباط می گیرد.

با هر اشتباهی، خودتان را از آن ها دور نکنید. شاید مادر خودتان هم گاهی حرفی بزند که شما ناراحت شوید پس این موضوع عادی است.

خانواده

هر اتفاقی که افتاد، همسرتان را مجاب نکنید که با خانواده اش به مشکل بخورد و تمام سعی خودتان را بکنید کنه چیزی را به همسرتان تحمیل نکنید.

شما هم اگر می بینید که همسرتان با خانواده تان به مشکل خورده است، زیاده روی نکنید و نسبت به همسرتان گارد نگیرید. اگر همسرتان از رفت و آمدهای خانوادگی و مهمانی ها و سفرها خسته شده است به او استراحت بدهید تا خودش دوباره بخواهد به خانواده شما سر بزند.

  •  نبود برنامه

برای هر روزتان برنامه داشته باشید. آینده را رها نکنید. بیشتر افراد، قبل از ازدواج، آینده را غول می کنند و برای خودشان یک دنیای ترسناک می سازند اما بعد از ازدواج دیگر هیچ برنامه ای ندارند که این بسیار خطرناک است. شما باید با هم دیگر ساعت هایی را برای خودتان و آینده تان کنار بگذارید تا برنامه ریزی کنید. شما باید به اتفاق هم آینده تان را بسازید. برنامه ها را می توانید به برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تبدیل کنید.

این برنامه ریزی ها به شما کمک می کند، هم زندگی منسجم تری داشته باشید و هم با هم برای رسیدن به آینده ای که برای خودتان متصور شده اید تلاش کنید. برنامه ریزی شور و اشتیاق را به زندگی تان هدیه می دهد.

همیشه زندگی تان را پر شور و اشتیاق نگه دارید.

خانواده

  •  سکوت

سکوت را کنار بگذارید. کوچک ترین اتفاق هایی که روزانه برای شما می افتد را بازگو کنید. هرچه وقت کمی دارید اما همان وقت کمی را که دارید به نحوه احسند استفاده کنید. پر حرف باشید. حرف های عاشقانه را فراموش نکنید.

سعی کنید حرف های طرف مقابل تان را بفهمید. البته باید گاهی وقت ها هم سکوت کنید و حرفی نزنید. این در مواقعی است که طرف مقابل تان عصبی است و نیاز فقط به همدردی دارد نه پرحرفی های تان را.

پس حالا تصمیم و تشخیص آن که چگونه سکوت زندگی را بشکنید، با خودتان است.

  • تلفن همراه

تا می رسید به خانه تلفن همراه تان را روی میز بگذارید و کنار خانواده تان باشید. کنار خانواده و همسر بودن را باید هر روز و هر شب به عنوان اولین دورهمی خانوادگی تان بدانید. همیشه فکر کنید که اولین بار است که همسرتان را می بینید.

 

شما می توانید یکی از بهترین زوج های دنیا باشید فقط و فقط یک مقدار به نکات ریزی که گفته شد دقت کنید.

منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما در قسمت نظرات هستیم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here