ده اشتباهی که زندگی زناشویی شما را نابود خواهد کرد / قسمت اول

0
776
love

دنبال معجزه نباشید رندگی زناشویی خوب باید با کمی همت و تلاش رقم بخورد. به دنبال راه هایی باشید که زندگی زناشویی شما رو محکم تر کند. ما لیستی از اشتباه ترین کارهایی که زوج ها نبایند انجام بدهند را برای شما فراهم کرده ایم.

عشق

برای شناسایی عواملی که باعث تنش در زندگی زناشویی می شود فقط کافی ست یک دفترچه یادداشت داشته باشید و نکاتی که می بینید حتی اگر کم باشد را بنویسید. با همفکری هم با هم مشکلات را رفع کنید.

این موارد زندگی زناشویی شما را نابود می کند

  • تلویزیون

یکی از قاتلین عشق امروزه تلوزیون است. البته می شود گفت شبکه های ماهواره ای را هم باید به این لیست اضافه کرد. سریال های ترکی که گرمی خانواده های ایرانی را نشانه گرفته اند نه تنها موفق بودن که مخاطب های زیادی را جذب کنند بلکه زندگی افراد نیز مختل کرده است.

اگر عادت دارید که موقع شام نیز به تلوزیون خیره شوید، از امروز دیگر این کار را تکرار نکنید. سر سفره شام با هم حرف بزنید. از اتفاق های روز بگوید. برنامه فردایتان را مشخص کنید.

شب ها موقعی که سریال و فیلم و … پخش می شود شما را آنقدر مجذوب خواهد کرد که متوجه می شوید ساعت های جلوی تلوزیون دراز کشیده اید و وقتی که به رختخواب می روید دیگر حالی برای حرف زدن ندارید.

تلویزیون نه تنها برای زوج ها خطرناک است بلکه در رابطه میان والدین و فرزندان نیز نقش های مخربی دارد.

عشق

  • خانه نشینی

یکی از خطرهای دیگری که تلوزیون به همراه می آورد خانه نشینی است. به خیابان بزنید، قدم بزنید، به پارک ها بروید، برای ساعت های خود برنامه ریزی کنید. هر جا که می توانید با هم، هم کلام شوید را از دست ندهید.

رستوران های شهر را امتحان کنید. حتما لازم نیست به رستوران های باکلاس بروید، پول بسیار زیادی بپردازید و یا از همسرتان همچین انتظاری را داشته باشید.

هر چه کمتر خرج های اضافه را کنترل کنید می توانید روزهای بیشتری را برای خوش گذرونی به بیرون از خانه بروید. رستوران هایی را انتخاب کنید که با آن خاطره دارید. سینما را از یاد نبرید. سینما مانند تلوزیون نیست تازه به شما کمک خواهد کرد که بعد از فیلم درباره آن به صحبت بپردازید.

خانواده ها را فراموش نکنید. مهمانی بروید و از مهمانی تان لذت ببرید. برنامه های دو نفره تان را بیشتر کنید. کمتر با دوستانتان بیرون بروید.

سعی کنید همان طور که به تلوزیون علاقه دارید و ساعت ها به آن نگاه می کنید به چشم های همسرتان نگاه کنید و صحبت کنید.

عاشقی

  • ساعات اضافی

وضعیت اقتصادی خراب است و مردها باید به جای یک شغل چندین شغل داشته باشند و خانم ها هم ساعت های بیشتری سرکار بمانند تا اضافه حقوق بگیرند. اما این کار باعث می شود که شما از زندگی و همسر خودتان دور باشید. آیا ارزش دارد؟

اضافه کار، چند شغله بودن و … هم خودتان را خسته می کند و آخر هفته ها هم برای خانواده و خودتان هیچ وقتی ندارید و کلا در حال استراحت هستید. علاوه بر خستگی، عصبانیت تان را از سرکار به خانه خواهید آورد.

سعی کنید حتما قبل از شام به خانه بیایید تا مقداری وقت برای استراحت داشته باشید و سپس تمام کارهایی که در مراحل قبل گفتیم را رعایت کنید.

یادتان باشد که تمام مشغله های فکری تان را پشت در بگذارید. با رییس تان دعوا کرده اید، تصادف کرده اید، در ترافیک گیر کرده اید، سر درد دارید و هزاران مشکل دیگر، همه ی این موارد را پشت در بگذارید. یک خنده از همسرتان هدیه بگیرید تا تمام این مسائل به کل فراموش شود.

هیچ وقت جلوی احساسات خود را به همسرتان را نگیرید.

make up

  • رسیدگی به وضع ظاهر

همیشه فکر کنید اینبار اولین دیدار شما و همسرتان است. بهترین لباس تان را بپوشید، مرتب باشید، بهترین عطرتان را بزنید، آرایش کنید. اگر به خودتان برسید تمام فکرهای روزتان از بین می رود. من خودم هر وقت عطر می زنم تمام فکر و ذکرم از بین می رود.

چه خوب است که دست از نامرتب بودن بردارید، خوش بو باشید، هر روز بعد از سرکار به حمام بروید، موهایتان را ژولیده و درهم رها نکنید، از ریخت و پاش کردن در خانه خودداری کنید، لباس های تان را جمع و جور کنید و به خودتان برسید! این تمام کارهایی است که بسیار کم اهمیت شاید برسد اما برای همسرتان اهمیت دارد. امروزه می بینیم مردها و خانم ها تنها زمانی که به خیابان می روند یا مهمانی دارند مرتب هستند و در خانه اصلا به خودشان اهمیت نمی دهند. این کار اشتباه را فراموش کنید.

درست است… همسرتان شما را همینطور که هستید بسیار دوست دارد اما چه خوب می شود شما به بهترین شکل در خانه بگردید و بهترین و خوشتیپ ترین خودتان را به او نشان دهید. اینطوری بهتر نیست؟ تازه علاوه بر همسرتان خودتان نیز لذت خواهید برد.

love

شما می توانید ادامه این مقاله را در ” این موارد زندگی زناشویی شما را نابود می کند / قسمت دوم ” بخوانید.

 

منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here