۱۰ خوراکی برتر کم کالری را می شناسید؟/ نکات ساده لاغری

0
736
10 غذای کم کالری

اگر رژیم می گیرید و زیاد گرسنه می شوید؟ پس این مطلب را از دست ندهید چون پرسشینو قصد دارد در این مقاله مجموعه ای از خوراکی هایی که کم کالری هستند را به شما معرفی کند تا در طول روز به راحتی بتوانید از آن ها میل بفرمایید.

شما در طول روز حس گرسنگی دارید و همیشه یک نفر در مغز شما به شما دستور می دهد یک غذای جدید و خوشمزه را امتحان کنید؟ اگر شما هم مثل من رژیم هستید و می خواهید این نفر را که در درون شماست شکست دهید باید بگم آماده یک رقابت باشید.

 

اگر این مورد رژیم را برای شما یک کار سخت و عذاب آور کرده است حتما این مقاله را از دست ندهید. شما می توانید برای فهمیدن کالری انواع میوه ها این مقاله را نیز بخوانید.

 

ده ماده غذایی که باید به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید

از امروز دیگر نگران گرسنگی های بی موردتان نباشید. این ۱۰ ماده غذایی به شما کمک خواهد کرد که خیلی راحت و ساده وزن کم کنید و لاغر شوید.

آجیل‌ها، میان وعده لاغری

باید یاد بگیریم هر چیزی را تا سیر شدن و خسته شدن ادامه ندهیم. آجیل ها نیز جز این موارد هستند. پسته، بادام ، بادام هندی و فندق چربی بسیار بالایی دارد اما مصرف آنها در حد اعتدال به شما کمک می کند طولانی مدت احساس سیری داشته باشید. دکترهای تغذیه یک روز در میان و حدود ۳ عدد از هر کدام را در رژیم های غذایی افراد قرار داده اند. پس شما هم می توانید بدون نگرانی از آجیل ها استفاده کنید. چربی های خوب و پروتئین های موجود در آجیل ها به ریتم لاغری شما کمک خواهد کرد. چربی های خوب و پروتئین های موجود در انواع آجیل ها باعث می شود شما ساعت ها احساس سیری کنید. علاوه بر این آجیل ‌های ذکر شده دارای مقدار زیادی فیبر و آنتی‌ اکسیدان هستند.

10 غذای کم کالری

تخم‌ مرغ برای لاغری

اگر دقت کرده باشید زمانی که روزتان را با تخم مرغ شروع کرده باشید در طول روز کالری کمتری را مصرف کرده اید. این جمله را محققان نیز با مطالعاتی که داشته اند اثبات کرده اند. تخم مرغ نیز مانند آجیل ها اگر در حد اعتدال مصرف شود نه تنها باعث چاقی نمی شود بلکه به دلیل خاصیتی که در سیر نگه داشتن افراد دارد باعث می شود افراد کاهش وزن نیز داشته باشند.

10 غذای کم کالری
لوبیاها، مفید برای کاهش وزن

لوبیا باعث می شود که کلسترول تان کاهش پیدا کند و این می تواند برای افرادی که کلسترول بالا دارند بسیار خبر خوشی باشد. این حبوبات دارای دو نوع فیبر محلول و نامحلول است و همچین دارای پروتئین قابل توجهی نیز هست که همین ترکیب لوبیا را در لیست ما قرار داده است. ترکیب فیبر و پروتئین به سیر نگه داشتن شما در طول روز کمک می کند.  یکی از صبحانه های مفید دیگر که به صبحانه انگلیسی معروف است باعث می شود شما در طول روز کالری کمتری مصرف کنید. در این صبحانه از لوبیا نیز استفاده می شود.

سالاد یک پیش غذای سالم

همیشه قبل از نهار و شام تان یک بشقاب سالاد با سبزیجات تازه مصرف کنید. تحقیقات نشان می دهد زمانی که شما قبل از نهار و یا شام تان از سالاد استفاده می کنید نسبت به زمانی که مستقیم به سراغ غذای اصلی تان می روید حداقل ۱۲ درصد کمتر کالری مصرف خواهید کرد.

دلیل کمتر مصرف کردن کالری، آب و فیبر موجود در سبزیجات می باشد که به شما حس سیری را هدیه می دهد.

 

شما می توانید مقاله ” چیکار کنم لاغر شم؟/ چطور میشه با نکاتی ریز و جالب لاغر شویم؟ ”  را نیز بخوانید.

سوپ برای چاق ها

همان طور که در قسمت بالا گفته شد، سوپ نیز مانند سالاد است و تقریبا همان اثرات سالاد قبل از شام و نهار را دارد.

یک کاسه سوپ کم کالری به شما کمک خواهد کرد تا قبل از وعده اصلی سیر شده و کمتر هوس و میل به غذای اصلی داشته باشید. همین راه حل ساده به شما در لاغر شدن بسیار کمک خواهد کرد.

10 غذای کم کالری
سبزیجات اضافی برای کاهش وزن

سبزیجات پر فیبر و کم کالری را به وعده های غذایی تان اضافه کنید. میزان مصرف سبزیجات تازه تان را در طول روز بیشتر کنید. کرفس را در میان وعده خودتان جای دهسد. غذاهایی را درست کنید که از سبزیجات بسیار زیادی بتوانید در آن استفاده کنید.

شما می توانید حتی پیتزایی درست کنید که تشکیل شده باشد از انواع سبزیجاتی چون بروکلی، قارچ، هویج رنده‌ شده و اسفناج که هم کم کالری هستند و هم اینکه دارای فیبر بسیار زیادی می باشد که همین باعث کاهش وزن شما می شود.

غلات کامل، لاغری راحت

خوردن بلغور جوی دوسر در صبحانه یا غلاتی دیگر مانند جو دوسر، باعث می ‌شود بیشتر از زمانی که از کربوهیدرات ‌ها استفاده می‌کردید، احساس سیری کنید. غلات کامل دارای فیبر بسیار، شما را بیش از هر نوع غذایی پس از وعده‌ی غذایی‌ تان سیر نگه خواهند داشت و دلیل  آن هضم زمان بر فیبر توسط بدن شما است.

ماهی، برای کاهش وزن

در آزمایشی متوجه شدیم که افرادی که در وعده ناهار ماهی خورده اند نسبت به افراد دیگری که در این آزمایش بودند و گوشت گاو خورده اند، در ساعت بعدی روز سیرتر بودند و کالری کمتری مصرف کردند.

10 غذای کم کالری
سیب‌زمینی‌ ها، یک غذای عجیب

سیب زمینی ها در کل دارای کربوهیدرات های ساده است که باعث چاقی می شود و به همین دلیل شاید حضور این ماده غذایی بسیار غیر منطقی باشد اما در این مطالعه نشان داد که سیب زمینی پخته از نظر برترین مواد غذایی سیر کننده، رتبه اول در بین سی و هشت ماده غذایی موجود در این آزمایش را به دست آورد. شما می توانید از سیب زمینی شیرین نیز استفاده کنید که نکته اولی درباره چاقی گفته شد را در سیب زمینی از بین ببریم.

سیب و پرتقال، میوه ای برای چاق ها

در آزمایشی بهترین میان وعده هم نیز انتخاب شد. از میان تمام میوه های ممکن که به عنوان میان وعده می توان از آن استفاده کرد، سیب و پرتقال بیشتر به شما احساس سیری می دهد.

10 غذای کم کالری

شما می توانید در پرسشینو از طریق لینک زیر به مقاله ” چیکار کنم لاغر شم؟” دسترسی داشته باشید…

 

منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادهای شما نیز هستیم.

ما را در این راه بسیار پر پیچ و خم همراهی کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here